Očkovací centra

Naše očkovací centra provádějí očkování na žádost fyzické osoby, která si přeje být očkováním chráněna proti infekcím, proti kterým je k dispozici očkovací látka. Jedná se prakticky o všechna očkování, která nejsou hrazena s veřejného zdravotního pojištění, klient si očkování hradí sám v očkovacím centru s možností požádat svoji zdravotní pojišťovnu o příspěvek na očkování. Jedná se o očkování hlavně proti klíšťové encefalitidě, proti meningokokovým infekcím, žloutenkám, chřipce (pro klienty mladší 65 let) a taktéž veškerá očkování indikovaná pro cestu do zahraničí včetně očkování proti žluté zimnici s vystavením certifikátu v mezinárodním očkovacím průkazu.

Očkovací centra poskytují bezplatně též konzultace k očkování a informace o očkování s cílem zájemci o očkování usnadnit indikaci a tudíž rozhodnutí dát se očkovat, tedy základní informaci o vhodné očkovací látce, obranyschopnosti očkováním navozené, očkovacích schématech a z nich vycházejících termínech očkování apod.

Očkovací centra ve Strakonicích, Písku a Táboře poskytují služby v jednom dni v týdnu, telefonický kontakt na lékaře či sestru je možný i mimo ordinační dny.

Vakcíny pro většinu očkování jsou k dispozici přímo v ordinaci (odpadá pro klienta nutnost si vakcínu opatřit např. zakoupením v lékárně). Jedná se o frekventované očkování proti klíšťové encefalitidě, žloutenkám, břišnímu tyfu, žluté zimnici, chřipce, vzteklině. Některá očkování je nutno telefonicky domluvit (očkování proti meningokokovým infekcím, pneumokokovým infekcím, planým neštovicím) .Po objednání vakcíny je tato k dispozici v následujícím týdnu.

Poskytnuté očkování zahrnuje vždy cenu vakcíny a cenu za aplikaci s vystavením potřebného dokladu o zaplacení a pro příspěvek zdravotní pojišťovny.

 

Pracovnělékařské služby

Institut péče o zdraví poskytuje pracovnělékařské služby podle Zákona č. 373/2011 Sb. o specifických zdravotních službách a přísl. prováděcích předpisů k zákonu (zejména Vyhláška 79/2013 Sb.). Služba je poskytována smluvním partnerům na základě uzavření smlouvy o poskytování pracovnělékařských služeb v okresech Strakonice, Písek a v omezeném rozsahu v okrese České Budějovice.

Pracovnělékařské služby poskytujeme v plném rozsahu dle Zákona 373/2011 Sb., tedy v oblasti primární prevence (dohled na pracovištích a jejich riziky, odborná pomoc v oblasti kategorizace prací) a v oblasti prevence primární (zajištění preventivních prohlídek).V případě nutnosti provedení dalších odborných vyšetření při preventivní prohlídce provádíme některá vyšetření sami (screeningová audiometrie, pletysmografické vyšetření, spirometrie, EKG), ostatní potřebná vyšetření zajišťujeme u našich smluvních zdravotnických zařízení.

Pracovnělékařské služby hradí zaměstnavatel způsobem dohodnutým ve smlouvě (preventivní prohlídky dle jejich počtu v měsíci, dohled na pracovištích dohodnutým paušálem dle počtu pracovních míst).